Sobota, 02 grudnia 202302/12/2023

Areszt dla pijanego sprawcy wypadku, w którym ciężko ranny został motocyklista [zdjęcia]

42-latek, który w niedzielę doprowadził do śmiertelnego wypadku będąc pod wpływem alkoholu, został wczoraj na wniosek śledczych i prokuratora tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. W wyniku wypadku ciężko ranny został 45-letni motocyklista.

Do zdarzenia doszło w ubiegłą niedzielę około 13.30 na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 81 z ulicą Wiejską w Drogomyślu. Jak wynika z ustaleń policjantów, 42-letni kierujący fiatem doblo, skręcając z drogi krajowej w ul. Wiejską, nie ustąpił pierwszeństwa kierującemu motocyklem BMW. 45-letni kierujący jednośladem został ciężko ranny i trafił śmigłowcem LPR do szpitala. 42-letni mieszkaniec Strumienia został zatrzymany. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie blisko 3,2 promila alkoholu. Ponadto nie posiadał on uprawnień do kierowania pojazdami, które zostały mu cofnięte z powodów zdrowotnych.

Mieszkaniec Strumienia po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty spowodowania wypadku pod wpływem alkoholu i prowadzenia pojazdu mimo wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet 12 lat więzienia.

(fot. Policja Śląska)

Komentarze wyłączone