Wtorek, 25 czerwca 202425/06/2024

Kilkuletnie dzieci spacerowały wzdłuż ruchliwej obwodnicy. W domu nietrzeźwa matka i pijany konkubent [foto]

W środę około godz. 15:50  policjanci Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie interweniowali w sprawie dwóch małoletnich w wieku 4 i 6 lat, którzy bez opieki spacerowali wzdłuż ruchliwej obwodnicy w lesie.

Mężczyzna jadący samochodem zauważył na ul. Żołnierzy Wyklętych w Chrzanowie dwóch małych chłopców idących w kierunku Libiąża. Świadek zatrzymał się i zadzwonił na policję. Zaraz po zgłoszeniu, na miejsce przyjechali funkcjonariusze, którzy zabrali chłopców do jednostki chrzanowskiej policji.

Policjanci ustalili kim są rodzice małoletnich chłopców. Jak się okazało są oni znani mundurowym z wcześniejszych interwencji. Po ustaleniu aktualnego miejsca przebywania matki chłopców – mundurowi pojechali pod wskazany adres. Okazało się, że 25-letnia matka wraz ze swoim szwagrem zaczęli już szukać dzieci. Kobieta nie potrafiła wyjaśnić  jak doszło do ich zniknięcia i o której godzinie pozostawiła synów bez opieki.  Jak się okazało kobieta była nietrzeźwa (0,15 promila). W domu znajdował się trzeci syn kobiety, 7 letni chłopiec, a także ukrywający się na strychu partner 25 latki. Mężczyzna również znajdował się pod wpływem alkoholu – 3,5 promila alkoholu.

O całej sytuacji powiadomiono Sąd Rodzinny, który podjął decyzję o umieszczeniu całej trójki małoletnich chłopców w placówce interwencyjnej. Matce dzieci może grozić do 5 lat pozbawiania wolności.

(fot. KWP w Krakowie)

Komentarze wyłączone