Niedziela, 09 maja 202109/05/2021

W zaawansowanej ciąży z blisko 2,5 promilami uderzyła w bariery na S3

Policjanci z drogówki zatrzymali 30-latkę będącą w 6 miesiącu ciąży, która uderzyła w bariery na trasie S3. Jak się okazało, kobieta miała w organizmie 2,35 promila alkoholu. Z uszkodzonego auta zaczął wydobywać się dym. Upojona 30-latka nie zauważyła, że coś się stało i ruszyła w dalszą drogę, którą po chwili udaremnili policjanci z gorzowskiej drogówki.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek 12 sierpnia po godzinie 17.00 na drodze S3 na wysokości Gorzowa Wielkopolskiego.

Kierująca osobowym volkswagenem po brawurowej jeździe uderzyła w bariery energochłonne. Z jej auta zaczął wydobywać się dym, jednak 30-latki nie powstrzymało to przed dalszą jazdą. Jeden z kierowców poruszających się drogą ekspresową od strony Szczecina zauważył niebezpieczny styl jazdy kierującej volkswagenem i poinformował o tym policję.

Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji policjantów, kierująca nie miała zbyt wiele szans na spore oddalenie się z miejsca zgłoszenia. Na Rondzie Szczecińskim policjanci zatrzymali uszkodzone auto, z którego wydobywał się z dym.

Jak się okazało za kierownicą znajdowała się 30-letnia kobieta w szóstym miesiącu ciąży. Nie kojarzyła w ogóle, że uderzyła wcześniej w bariery energochłonne. Jak wykazało badanie alkomatem kierująca miała 2,35  w organizmie. Policjanci mimo sprzeciwu kobiety wezwali pogotowanie ratunkowe, aby sprawdziło czy zdrowiu jej i dziecka nic nie zagraża.

30-latce pobrano także krew do badań. Mieszkance województwa zachodniopomorskiego policjanci zatrzymali prawo jazdy. Sąd może orzec wobec niej zakaz prowadzenia pojazdów na minimum trzy lata.

(fot. Policja Lubuska)

1 komentarz

  1. 500+… zabrać wszystkim po trochu w wyższych podatkach, zniszczyć małe firmy bo przy tylu podatkach taniej sprowadzić towar z zagranicy, rozdać takim „madkom”