Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024

W zaawansowanej ciąży z blisko 2,5 promilami uderzyła w bariery na S3

Policjanci z drogówki zatrzymali 30-latkę będącą w 6 miesiącu ciąży, która uderzyła w bariery na trasie S3. Jak się okazało, kobieta miała w organizmie 2,35 promila alkoholu. Z uszkodzonego auta zaczął wydobywać się dym. Upojona 30-latka nie zauważyła, że coś się stało i ruszyła w dalszą drogę, którą po chwili udaremnili policjanci z gorzowskiej drogówki.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek 12 sierpnia po godzinie 17.00 na drodze S3 na wysokości Gorzowa Wielkopolskiego. Kierująca osobowym volkswagenem po brawurowej jeździe uderzyła w bariery energochłonne. Z jej auta zaczął wydobywać się dym, jednak 30-latki nie powstrzymało to przed dalszą jazdą. Jeden z kierowców poruszających się drogą ekspresową od strony Szczecina zauważył niebezpieczny styl jazdy kierującej volkswagenem i poinformował o tym policję.

Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji policjantów, kierująca nie miała zbyt wiele szans na spore oddalenie się z miejsca zgłoszenia. Na Rondzie Szczecińskim policjanci zatrzymali uszkodzone auto, z którego wydobywał się z dym.

Jak się okazało za kierownicą znajdowała się 30-letnia kobieta w szóstym miesiącu ciąży. Nie kojarzyła w ogóle, że uderzyła wcześniej w bariery energochłonne. Jak wykazało badanie alkomatem kierująca miała 2,35  w organizmie. Policjanci mimo sprzeciwu kobiety wezwali pogotowanie ratunkowe, aby sprawdziło czy zdrowiu jej i dziecka nic nie zagraża.

30-latce pobrano także krew do badań. Mieszkance województwa zachodniopomorskiego policjanci zatrzymali prawo jazdy. Sąd może orzec wobec niej zakaz prowadzenia pojazdów na minimum trzy lata.

(fot. Policja Lubuska)

Jeden komentarz

  1. 500+… zabrać wszystkim po trochu w wyższych podatkach, zniszczyć małe firmy bo przy tylu podatkach taniej sprowadzić towar z zagranicy, rozdać takim „madkom”