Środa, 29 maja 202429/05/2024

Rzucił się z maczetą na swojego dziadka. 77-latek w ciężkim stanie [foto]

Policjanci zatrzymali 30-letniego mieszkańca Piwnicznej-Zdroju, który maczetą poważnie ranił swojego dziadka. We krwi napastnika lekarze wykryli obecność silnych środków odurzających. 

Wczoraj kilka minut po godzinie 21 dyżurny policji otrzymał informację, że w jednym z domów jednorodzinnych w Piwnicznej-Zdroju doszło do poważnego zranienia starszego mężczyzny. Jak ustalili mundurowi, 30-letni mężczyzna ranił ostrym narzędziem swojego dziadka, po czym wybiegł z domu w nieznanym kierunku. 77-latek doznał poważnych obrażeń głowy, tułowia oraz rąk. Ranny w stanie zagrażającym życiu został przewieziony do szpitala.

Około godziny 1:30 w nocy, na ul. Partyzantów jeden z funkcjonariuszy zauważył mężczyznę wymachującego maczetą, który nie reagował na jego wezwania do zatrzymania. Mężczyzna krzyczał do funkcjonariuszy, wzywając ich do walki. W pewnym momencie agresor rzucił się na policjantów. Dowódca oddał strzał ostrzegawczy. Dopiero wtedy napastnik wycofał się i zaczął uciekać. Po kilkunastu metrach pościgu został zatrzymany. Jak się okazało 30-latek był pod wpływem dużej ilości, silnie działających środków odurzających.

Zebrany w tej sprawie materiał dowody zostanie przekazany do Prokuratury Rejonowej w Muszynie która określi kwalifikację tego czynu.

(fot. KWP w Krakowie)

Komentarze wyłączone