Niedziela, 16 czerwca 202416/06/2024

Wyciągnęli z auta ranną kobietę i porzucili na polu. Policjanci znaleźli jej zwłoki [zdjęcia]

Do tragicznego zdarzenia doszło we wtorek 13 sierpnia ok. godz. 22 w miejscowości Księte, gm. Świedziebnia. Kierujący audi uderzył w drzewo, po czym wraz z pasażerem uciekł z miejsca zdarzenia, wynosząc wcześniej z auta podróżującą z nimi ranną kobietę. W rejonie zdarzenia policjanci znaleźli zwłoki 42-latki.

Funkcjonariusze, którzy pojechali na miejsce zdarzenia, zastali na poboczu rozbite audi 80, jednakże w środku nikogo nie było. Ślady krwi na aucie i wokół niego wskazywały, że ktoś może potrzebować pilnej pomocy. Po kilkudziesięciu minutach mundurowi zatrzymali dwóch nietrzeźwych mężczyzn. 39-latek miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie, natomiast 30-latek ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie.

Kierowca i pasażer, którzy uciekli z miejsca zdarzenia przyznali policji, że podróżowała z nimi również 42-latka, która została ranna w trakcie wypadku. Mężczyźni wynieśli kobietę z auta i zostawili w polu. Nie potrafili jednak wskazać gdzie dokładnie. Około godziny 2.00 odnaleziono porzuconą ofiarę wypadku. 42-latka już nie żyła.

Mężczyźni zostali zatrzymani. 39-latek odpowie za spowodowanie wypadku śmiertelnego w stanie nietrzeźwości, dodatkowo wraz z 30-latkiem odpowiedzą za ucieczkę z miejsca zdarzenia, nieudzielenie pomocy rannej ofierze wypadku oraz zacieranie śladów przestępstwa. 39-latkowi, który prowadził pojazd grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności, a pasażerowi (30 l.) do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. KPP w Brodnicy)

Komentarze wyłączone