Środa, 17 lipca 202417/07/2024

Z niemal 4 promilami w organizmie, jechał na rozmowę o pracę

Dzięki wzorowej postawie kierowcy ciężarówki, policjanci zatrzymali w poniedziałek pijanego kierowcę samochodu osobowego. 29-letni mężczyzna z powiatu jaworskiego miał w organizmie blisko 4 promile alkoholu. Policjantom tłumaczył, że musiał wsiąść za kierownicę pojazdu, bo jechał na rozmowę o pracę.

Do zdarzenia doszło 13 sierpnia ok. godz. 14 w miejscowości Gniewomierz. Kierujący ciężarówką zauważył, samochód osobowy marki Peugeot, którego kierujący nie był w stanie utrzymać prostego toru jazdy. To zachowanie na drodze wzbudziło czujność zawodowego kierowcy samochodu ciężarowego.

Mężczyzna natychmiast podbiegł do kierującego peugeotem, zatrzymał jego samochód blokując mu drogę i uniemożliwiając dalszą jazdę. Następnie wyciągnął kluczyki ze stacyjki i powiadomił policję. Natychmiast na miejsce skierowano policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego legnickiej komendy.

Jak się okazało, kierowca peugeota był nietrzeźwy. Badanie policyjnym alkomatem wykazało blisko 4 promile alkoholu w jego organizmie. 29-letni mieszkaniec powiatu jaworskiego tłumaczył się policjantom, że musiał wsiąść za kierownicę samochodu, bo jechał na rozmowę o pracę. Mężczyzna z uwagi na swój stan nietrzeźwości został umieszczony w izbie wytrzeźwień.

Teraz dalszym losem nieodpowiedzialnego kierowcy zajmie się sąd. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami nawet na 15 lat.

(fot. info112.pl)

Komentarze wyłączone