Z niemal 4 promilami w organizmie, jechał na rozmowę o pracę

Dzięki wzorowej postawie kierowcy ciężarówki, policjanci zatrzymali w poniedziałek pijanego kierowcę samochodu osobowego. 29-letni mężczyzna z powiatu jaworskiego miał w organizmie blisko 4 promile alkoholu. Policjantom tłumaczył, że musiał wsiąść za kierownicę pojazdu, bo jechał na rozmowę o pracę.

Do zdarzenia doszło 13 sierpnia ok. godz. 14 w miejscowości Gniewomierz. Kierujący ciężarówką zauważył, samochód osobowy marki Peugeot, którego kierujący nie był w stanie utrzymać prostego toru jazdy. To zachowanie na drodze wzbudziło czujność zawodowego kierowcy samochodu ciężarowego.

Mężczyzna natychmiast podbiegł do kierującego peugeotem, zatrzymał jego samochód blokując mu drogę i uniemożliwiając dalszą jazdę. Następnie wyciągnął kluczyki ze stacyjki i powiadomił policję. Natychmiast na miejsce skierowano policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego legnickiej komendy.

Jak się okazało, kierowca peugeota był nietrzeźwy. Badanie policyjnym alkomatem wykazało blisko 4 promile alkoholu w jego organizmie. 29-letni mieszkaniec powiatu jaworskiego tłumaczył się policjantom, że musiał wsiąść za kierownicę samochodu, bo jechał na rozmowę o pracę. Mężczyzna z uwagi na swój stan nietrzeźwości został umieszczony w izbie wytrzeźwień.

Teraz dalszym losem nieodpowiedzialnego kierowcy zajmie się sąd. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami nawet na 15 lat.

(fot. info112.pl)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *