Wtorek, 25 czerwca 202425/06/2024

Wypadł z motorówki na jeziorze. Trwają poszukiwania 39-latka

Do zdarzenia doszło na jeziorze Kisajno w nocy z soboty na niedzielę. Dwie osoby wypadły z motorówki i wpadły do wody. 27-letnia kobieta zdołała dopłynąć do brzegu, jednak nadal nie są znane losy 39-letniego mężczyzny. Prokuratura potwierdziła dzisiaj, że zaginiony to Piotr Woźniak-Starak -producent filmowy i jeden z najbogatszych Polaków.

W niedzielę ok. godz. 4 rano służby otrzymały zgłoszenie od żeglarzy, że po jeziorze pływa motorówka i zakłóca ich spokój. Gdy na miejsce dopłynęli funkcjonariusze silnik był już wyłączony, łódź dryfowała. Na pokładzie nie było nikogo. 

Ratownicy znaleźli na brzegu jeziora 27-letnią kobietę. O godz. 8:30 rozpoczęto poszukiwania zaginionego mężczyzny. W akcji ratowniczej i poszukiwaniach na jeziorze brała udział grupa płetwonurków, strażacy, ratownicy MOPR i policjanci. Przeszukiwano powierzchnię, dno i brzegi jeziora. Straż użyła sonarów i robota do prac podwodnych. W akcji poszukiwawczej uczestniczył też śmigłowiec z Komendy Głównej Policji. Niestety, prowdzone działania nie przyniosły rezultatu. Ze względu na zapadający zmrok około godz. 21 poszukiwania zawieszono.

Akcję poszukiwawczą wznowiono w poniedziałek rano. W działaniach bierze udział także straż graniczna.

(fot. policja)

Komentarze wyłączone