Niedziela, 26 maja 202426/05/2024

Mężczyzna pobił dziecko na placu zabaw. 11-latek został przewieziony do szpitala

Do roku więzienia grozi 46-letniemu mieszkańcowi Sochaczewa, który pobił 11-letniego chłopca. Wobec sprawcy zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego i zakazu zbliżania się na odległość mniejszą niż 100 metrów.

Policjanci z sochaczewskiej komendy zostali powiadomieni, że na jednym z placów zabaw miało dojść do pobicia 11-latka przez dorosłego mężczyznę. Jak ustalili mundurowi, między chłopcem, a dziećmi mężczyzny doszło do nieporozumienia. W pewnym momencie 46-latek pojawił się na placu, zaczął dusić chłopca i uderzył go pięścią. 11-latek został przewieziony do szpitala w Sochaczewie, a następnie przetransportowano go do Warszawy. Na szczęście nie odniósł poważnych obrażeń.

Mieszkaniec Sochaczewa usłyszał zarzut naruszenia nietykalności cielesnej. Przestępstwo ścigane jest z oskarżenia prywatnego, ale w tym szczególnym przypadku, będzie ścigane z urzędu. Prokurator zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego i zakazu zbliżania się do 11-latka na odległość mniejszą niż 100 metrów. Za popełnione przestępstwo grozi do roku pozbawienia wolności.

(fot. Policja Mazowiecka)

Komentarze wyłączone