Czwartek, 23 maja 202423/05/2024

Pijany i bez kasku wiózł na motorowerze 4-letnie dziecko. Ma już zarzut kierowania po narkotykach

Brak słów, by skomentować zachowanie jednego z mieszkańców gminy Lipno, który jechał motorowerem bez kasku, a na dodatek wiózł w żaden sposób niezabezpieczone 4-letnie dziecko. Jak się okazało mężczyzna był pijany, a kilka godzin wcześniej usłyszał zarzut kierowania autem pod wpływem narkotyków.

Do zdarzenia doszło we wtorek 27 sierpnia po godzinie 13.00 w Wichowie. Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę, który jechał motorowerem bez kasku. Nie zadbał także o odpowiednie zabezpieczenie dla swojego 4-letniego pasażera. Podczas rozmowy funkcjonariusze wyczuli od niego alkohol. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad promil alkoholu w organizmie.

Nieodpowiedzialny kierowca nie posiadał przy sobie wymaganych podczas kontroli dokumentów, a jego pojazd nie miał ubezpieczenia, ani ważnych badań technicznych. Na komendzie wyszło na jaw, że niespełna 3 godziny wcześniej mężczyzna usłyszał zarzut posiadania narkotyków i prowadzenia auta pod ich wpływem. Za to przestępstwo dobrowolnie poddał się karze. To jednak nie powstrzymało go od popełnienia kolejnego przestępstwa. Mieszkaniec gm. Lipno usłyszał dzisiaj zarzuty. Jakie konsekwencje poniesie zadecyduje zadecyduje sąd.

(fot. info112.pl)

Komentarze wyłączone