Czwartek, 23 maja 202423/05/2024

Strażnik miejski kopnął z dużą siłą małego psa [foto, wideo]

Podbiegł i z dużą siłą kopnął małego psa biegającego bez smyczy. Całe zdarzenie zarejestrował monitoring. Agresywnym mężczyzną okazał się funkcjonariusz straży miejskiej. Został już zwolniony z pracy. Zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt 40-latkowi grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w ubiegły poniedziałek przed godziną 18.00 w rejonie Ronda Starzyńskiego w Warszawie. Nieznany jeszcze wtedy mężczyzna kopnął psa przechodzącej kobiety. Ranne zwierzę trafiło pod opiekę weterynarza.

Kamera monitoringu zarejestrowała bulwersujące zdarzenie. Dzięki nagraniu policjanci szybko ustalili sprawcę. Jak się okazało był nim 40-letni strażnik miejski, mieszkaniec Pragi Północ. Został zwolniony z pracy.

Mężczyzna był naszym pracownikiem. Jednak rozwiązaliśmy z nim dziś umowę. Absolutnie nie tolerujemy tego typu zachowania – poinformował Jerzy Jabraszko, oficer prasowy warszawskiej straży miejskiej.

Mężczyźnie przedstawiono zarzut znęcania się nad psem, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(fot., wideo Komenda Stołeczna Policji)

3 komentarze

  1. Ewidentnie facet ratował siebie przed wscieklym psem. Pies bez kaganca i smyczy biegł aby ugryźć tylko przytomność tego pana uratowała go przed pogryzieniem

  2. Bardzo dobrze,że psychola wy.jebali z roboty:-)))

  3. Bardzo dobrze jak by go skopali Policjanci na komisariacie albo jacyś biedni kibice. Żeby mu więcej do głowy nie przyszło kopać czegokolwiek. Nawet piłki….