Niedziela, 16 czerwca 202416/06/2024

Policjanci zwracają się z prośbą o identyfikację zwłok [zdjęcia]

Funkcjonariusze z Archiwum X z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu wracają do sprawy z 1993 roku. W pobliżu miejscowości Drałtowice ujawniono wówczas zwłoki mężczyzny.

Do zdarzenia doszło 15 marca 1993 r. Policjanci ok. godz. 17.00 otrzymali zgłoszenie o ujawnieniu zwłok w terenie leśnym, przy trasie Międzybórz – Oleśnica, w pobliżu miejscowości Drałtowice. Były to zwłoki mężczyzny owinięte w przeźroczystą folię ze skrępowanymi nogami i rękoma. Do dzisiaj wykorzystując wszelkie możliwości identyfikacyjne nie ustalono tożsamości osoby.

Zebrane wtedy w sprawie materiały wskazują, że ofiarą może być mężczyzna pochodzący z byłego bloku państw WNP. Ponadto z ustaleń poczynionych w tamtym czasie wynika, że był on widywany na targowiskach w Oleśnicy i Bierutowie w towarzystwie osób wschodniego pochodzenia.

Rysopis : mężczyzna, wiek z wyglądu ok. 25 lat, wzrost ok. 191 cm, przeciętnej budowy ciała, twarz owalna, z lekko odstającymi małżowinami usznymi, łukowate zrośnięte brwi

Ubiór: koszula męska w biało-niebieską kratę z napisem na metce: „TIRNAVA SIGHISOARA ROMANIA”, buty sportowe marki Adidas – rozmiar 47, podkoszulek z długim rękawem i kalesony w kolorze kremowym oraz majtki koloru białego.

Znaki szczególne: braki w uzębieniu

Na lewej ręce mężczyzna miał zegarek kwarcowy marki „ZARITROV SWISS MODE” z kopertą w kolorze żółtym, tarczą w kolorze czarnym i paskiem w kolorze czarnym. Na środkowym palcu znajdowała się obrączka w kolorze żółtym, na szyi mężczyzna miał łańcuszek z krzyżykiem z wizerunkiem Chrystusa wykonany z metalu w kolorze białym.

Każdy kto ma wiedzę, na temat mężczyzny proszony jest o informacje, które należy przekazać do Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

(fot. Policja Wrocław)

Komentarze wyłączone