Poniedziałek, 25 października 202125/10/2021

Pościg za 40-latkiem zakończony na ogrodzeniu kościoła ZDJĘCIA

40-latek kierujący volkswagenem nie zatrzymał się do kontroli drogowej i zaczął uciekać przed policją. Pościg zakończył się na ogrodzeniu kościoła, gdzie mundurowi zatrzymali uciekiniera. Okazało się, że mężczyzna był poszukiwany listem gończym.

W niedzielę rano na ulicy Piwnej w Gliwicach policjanci próbowali zatrzymać do kontroli drogowej volkswagena.

– Pędzący z dużą prędkością ulicami miasta kierowca zlekceważył policyjne sygnały nakazujące mu zatrzymanie samochodu i zaczął uciekać. W trakcie ucieczki 40-latek stwarzał duże zagrożenie dla pieszych i innych kierowców – przekazała gliwicka policja.

Kiedy kierujący wjechał na deptak jednego z kościołów, stróże prawa, by zatrzymać mężczyznę, zdecydowali się użyć radiowóz jako środka przymusu bezpośredniego.

– Gliwiczanin nie zdołał opanować auta i z impetem wpadł w kościelne ogrodzenie przy ulicy Bernardyńskiej. Radiowóz zablokował samochód, kończąc jego brawurową jazdę – dodają mundurowi.

Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że kierowca był trzeźwy. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany. 40-latek był ścigany listem gończym wydanym przez Sąd Okręgowy w Gliwicach.

Na miejscu pod nadzorem prokuratora, pracowała policyjna ekipa dochodzeniowo-śledcza. Najbliższe 4,5 roku zatrzymany ma spędzić w więzieniu. Możliwe, że zostanie za kratami kolejne lata, gdyż za ucieczkę przed Policją kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 5.


(fot. Policja Śląska, źródło Policja Śląska)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone