Sobota, 04 grudnia 202104/12/2021

Tragiczny finał pościgu w Tarnowie. Nie żyje 27-latek (zdjęcia)

Nie żyje 27-letni kierowca osobowej mazdy, który uciekając przed policją, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Pomimo szybkiej reakcji służb ratowniczych mężczyzny nie udało się uratować.

Dziś przed godziną 11:00 w Tarnowie do stojącego samochodu marki Mazda podszedł umundurowany policjant ruchu drogowego tarnowskiej komendy, który poprosił kierowcę o dokumenty. Młody mężczyzna jednak nie chciał poddać się legitymowaniu i odjechał Aleją Jana Pawła II w kierunku południowym.

W pościg za nim ruszyli policjanci oznakowanym radiowozem, używając świateł i sygnałów uprzywilejowania. Na wysokości osiedla Westerplatte kierowca mazdy zawrócił i kontynuował ucieczkę w kierunku ronda, na którym skręcił w stronę Woli Rzędzińskiej i uciekał drogą, na której obowiązuje zakaz ruchu.

Na jednym z zakrętów wąskiej drogi w Lasku Lipie stracił panowanie nad kierownicą i uderzył w przydrożne drzewo. Pomimo szybkiej reakcji służb ratowniczych, strażaków i ratowników medycznych, przeprowadzonej reanimacji, nie udało się uratować 27-letniego mieszkańca Tarnowa, który w wyniku poniesionych obrażeń poniósł śmierć.

Na miejscu pracowali policjanci, technik kryminalistyki oraz biegły z zakresów wypadków komunikacyjnych przy udziale prokuratora. Trwa ustalanie okoliczności tego zdarzenia.

(fot. KMP Tarnów, źródło KMP Tarnów)

ZOBACZ TAKŻE

Jeden komentarz

  1. Brawa dla POLICJI Przed Policją się Nie Ucieka Panowie mundurowi do Nagrody Dzięki za wspaniało robotę POZDRAWIAM