Piątek, 12 kwietnia 202412/04/2024

Pijany 28-latek nie czuł, że jedzie na samej feldze ZDJĘCIA

Dzięki stanowczej i odważnej postawie świadków doszło do obywatelskiego zatrzymania nietrzeźwego kierującego. W aucie zniszczeniu uległa przednia opona i samochód jechał na samej feldze. 28–latek był tak pijany, że nawet tego nie poczuł.

Jadąca z Przasnysza do Krasnosielca kobieta zobaczyła jak z naprzeciwka, w jej kierunku, porusza się auto, spod którego wydobywają się iskry. Następnie samochód zjechał na przeciwny pas ruchu zmuszając kierującą do zjechania na pobocze.

– W momencie wymijania się z jadącą skodą zobaczyła, że auto jedzie na samej feldze. Zawróciła i pojechała za pojazdem. Po kilkuset metrach kierujący skodą zatrzymał się i wysiadł z auta i chwiejnym krokiem próbował uciekać. Został ujęty przez świadków zdarzenia, którzy wezwali na miejsce policję – przekazała podkom. Monika Winnik z KPP w Makowie Mazowieckim.

Mundurowi po przyjeździe zbadali trzeźwość 28-letniego mężczyzny, mieszkańca powiatu przasnyskiego. Okazało się, że miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu. Został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

(fot. KPP w Makowie Mazowieckim, źródło KPP w Makowie Mazowieckim)

Komentarze wyłączone