Sobota, 23 października 202123/10/2021

Pościg za 13-latkiem na motorowerze. Chłopiec nie zatrzymał się do kontroli drogowej FOTO

13-latek kierujący motorowerem nie zatrzymał się do kontroli drogowej i próbował uciec policjantom. Chłopiec został zatrzymany po pościgu. Okazało się, że nie miał uprawnień do kierowania motorowerami. O jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd dla nieletnich.

W minioną środę 22 września policjanci z Milicza w woj. dolnośląskim postanowili zatrzymać do kontroli drogowej motorowerzystę jadącego drogą pomiędzy miejscowościami Kolęda – Bartniki w gminie Milicz.

Funkcjonariusze jadąc oznakowanym radiowozem włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe wydając kierowcy jednośladu polecenie do zatrzymania się. Ten jednak nie zareagował i kontynuował jazdę próbując uciec. Mundurowi natychmiast ruszyli za nim w pościg.

Po chwili został zatrzymany.


Jak się okazało jednośladem kierował 13-letni mieszkaniec jednej z okolicznych wiosek, który nie miał wymaganych uprawnień do kierowania motorowerami. Policjanci ustalili, że chłopiec zabrał motorower bez zgody rodziców, a widząc policjantów postanowił uciec z obawy przez konsekwencjami swojego nieodpowiedzialnego zachowania.

Po wykonaniu przez policjantów rutynowych czynności służbowych, 13-latek wraz z motorowerem został przekazany opiekunowi prawnemu. O dalszym losie chłopca zadecyduje teraz sąd dla nieletnich, do którego policjanci niezwłocznie prześlą sporządzoną w tej sprawie dokumentację.

(fot. KPP Milicz, źródło KPP Milicz)

ZOBACZ TAKŻE

Jeden komentarz

  1. I tym się oni zajmują za nasze podatki? , gonieniem 13 latka w polach na skuterze? No kurfa ręce opadają.