Poniedziałek, 25 października 202125/10/2021

Wjechał motocyklem na konstrukcję mostu. Nagraniem pochwalił się w sieci WIDEO

19-letni mieszkaniec powiatu chrzanowskiego wjechał motocyklem na łuk, będący elementem konstrukcji mostu Galicyjskiego w Chełmku. Nastolatek nagraniem z tego zdarzenia pochwalił się w sieci. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

W niedzielę 19 września tuż przed godziną 17 dyżurny oświęcimskiej komendy otrzymał zgłoszenie od mieszkańca Bierunia, dotyczące grupy nastolatków, która na moście Galicyjskim w Chełmku buduje drewniany podjazd. Na miejsce zadysponowano patrol.

– Mundurowi wjechali na ulicę Śląską biegnącą wzdłuż mostu, gdzie zauważyli, że po łuku, stanowiącym element konstrukcji mostu jedzie motocyklista – przekazała policja.

Funkcjonariusze błyskawicznie zawrócili i skierowali się w stronę, w którą zmierzał motocyklista.

Następnie w trakcie pieszego pościgu zatrzymali kierowcę jednośladu, który właśnie miał zamiar odjechać.

Jak się okazało 19-letni mieszkaniec powiatu chrzanowskiego nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklem, ponadto jego jednoślad nie był zarejestrowany, ani też nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia OC.

W trakcie czynności policjanci ustalili, że 19-latek ryzykował własnym życiem i zdrowiem, a także stworzył zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego, aby nagrać i zamieścić w Internecie filmik. 

– Zebrane w sprawie materiały zostaną przekazane do Sądu Rejonowego w Oświęcimiu wraz z wnioskiem o ukaranie sprawcy za wykroczenia drogowe tj. za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego, jazdy bez uprawnień i pojazdem niedopuszczonym do ruchu na drogach publicznych – dodają policjanci.


(fot. TikTok, źródło KPP Oświęcim)

ZOBACZ TAKŻE

3 komentarze

  1. ale był znak z zakazem wjazdu na to co wjechał? jak nie było zakazu to chyba mógł wjechac?

  2. najśmieszniejsze z tego wszystkiego to że ten policjant jeśli nie posiada prawa jazdy kategorii A nie powinien prowadzić tego motocykla. Prowadząc go jest kierującym a więc powinien mieć uprawnienia. Śmieszne ale takie polskie realia.

  3. ja chłopakowi gratuluję i jeśli ogłosi zbiórkę na pokrycie kary chętnie się dorzucę!