Czwartek, 23 maja 202423/05/2024

Tragiczny wypadek koło Nowego Sącza. Jedna osoba nie żyje, 8 jest w ciężkim stanie [zdjęcia]

Do tragicznego w skutkach doszło dzisiaj około godziny 10:20, na drodze powiatowej w Świniarsku w Małopolsce. W wyniku zderzenia trzech pojazdów poszkodowanych zostało 29 osób. Osiem osób jest w ciężkim stanie, a jedna niestety zmarła.

Według wstępnych ustaleń policjantów, kierujący ciężarówką marki Scania jadąc w kierunku Podrzecza z nieznanych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka autobusem kursowym marki Mercedes, którym podróżowały między innymi dzieci wracające z rozpoczęcia roku szkolnego. W tył autobusu uderzył jeszcze osobowy seat, którym podróżowały dwie osoby.

W wyniku zderzenia pojazdów rannych zostało 29 osób, w tym 15 nastolatków. Niestety, jedna osoba zmarła – to 80-letni mężczyzna. 8 osób jest nadal w stanie ciężkim. Poszkodowani trafili do 5 małopolskich szpitali m.in. w Krakowie, Nowym Sączu, Tarnowie.

W akcji ratunkowej uczestniczyło pogotowie  (3 śmigłowce LPR, 10 karetek), państwowa i ochotnicza  straż pożarna (14 zastępów, 53 ratowników).  W działaniach uczestniczyli także ponad 50 policjantów.

Kierujący samochodem ciężarowym był trzeźwy. Został zatrzymany do dyspozycji prokuratury. Kierujący autobusem w stanie ciężkim przebywa w szpitalu, gdzie pobrano mu krew do badania stanu trzeźwości.

(fot. KWP w Krakowie)

Komentarze wyłączone