Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024

Właściciel 13-letniej suczki podejrzewany o zoofilię. Zwierzę zostało odebrane [zdjęcia]

OTOZ Animals Inspektorat w Warszawie, odebrał właścicielowi 13-letnią suczkę, która mogła być wykorzystywana seksualnie. Policja wszczęła w tej sprawie postępowanie. Sąsiedzi mężczyzny potwierdzają, że do takich aktów mogło dochodzić. Sam właściciel nie przyznał się do tego czynu.

W środę 28 sierpnia w Grodzisku Mazowieckim, interweniowali inspektorzy OTOZ Aniamals. Powodem było zgłoszenie o znęcaniu się nad starszym psem przez właściciela zwierzęcia. Pies miał być skrajnie zaniedbany. Po przeprowadzeniu wywiadu środowiskowego, inspektorzy dowiedzieli się o możliwym wykorzystywaniu seksualnym 13-letniej suczki.

Jak ustalili inspektorzy do aktów zoofilii i znęcania się nad zwierzęciem mogło dochodzić od dłuższego czasu. Sąsiedzi wielokrotnie szukali pomocy dla zwierzęcia informując o całej sytuacji między innymi policję, straż miejską oraz Ośrodek Pomocy Społecznej. Niestety bez odzewu.

Podczas interwencji zwierzę było skrajnie zaniedbane. Pies zostały odebrany i trafił pod opiekę lekarzy weterynarii. Właściciel zrzekł się praw do niego. W rozmowie z OTOZ Animals mężczyzna stwierdził, że pies „i tak na coś zdechnie”, dlatego nie zapewniał mu należytej opieki.

Perełka, bo tak nazywa się odebrana suczka, zmaga się z niedyspozycją jelitowo-żołądkową. Pracownicy OTOZ Animals czekają na potwierdzenie zespołu suchego oka. Na szczęście nie ma poważnych zmian w tym zakresie.

Suczce pobrano wymaz z pochwy. Jednoznaczne potwierdzenie tego czy zwierzę było wykorzystywane seksualnie będzie możliwe po otrzymaniu wyników z laboratorium.

W chwili obecnej zwierzę czeka na nowych właścicieli, którzy odpowiednio się nim zaopiekują.

(fot. OTOZ Animals Inspektorat Warszawa)

Komentarze wyłączone