Poniedziałek, 28 listopada 202228/11/2022

Jechał pod wpływem narkotyków, marihuanę schował w bucie. Prawo jazdy miał zaledwie od 4 miesięcy (foto)

W nietypowym miejscu postanowił ukryć zabronione substancje młody kierujący. Miał nadzieję, że policjanci nie odkryją narkotyków schowanych w jego bucie. Mężczyzna jak się okazało kierował samochodem będąc pod wpływem narkotyków. W konsekwencji zatrzymany cieszył się prawem jazdy zaledwie 4 miesiące.

Kara 3 lat pozbawienia wolności może grozić kierowcy podejrzewanemu o posiadanie marihuany. Zatrzymany wpadł w ręce policjantów na terenie gminy Grębocice w woj. dolnośląskim.

Funkcjonariusze zaintrygowani dziwnym zachowaniem kontrolowanego kierowcy stwierdzili, że siedzący za kierownica hyundaia ma coś do ukrycia. Dokładne sprawdzenie dało odpowiedź na podejrzenia policjantów, którzy nie tylko zabezpieczyli narkotyki, które znaleźli w obuwiu zatrzymanego, ale także na podstawie badania narkotesterem stwierdzili, że 20-latek znajduje się pod ich wpływem. Urządzenie wykazało w organizmie kierowcy obecność amfetaminy, metafmtaminy i tetrahydrokannabinolu.

Policjanci zabezpieczyli 0,74 grama marihuany i przekazali narkotyki do dalszych badań, a jednocześnie wykonując kolejne czynności wobec 20-letniego kierowcy, zakończyli jego 4 miesięczną przygodę z dokumentem prawa jazdy, bo właśnie takim czasem za kierownicą mógł się cieszyć nieodpowiedzialny kierowca.

Podejrzewany w tej sprawie mieszkaniec powiatu polkowickiego będzie odpowiadał za kierowanie pojazdem pod wpływem narkotyków oraz za ich posiadanie. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz utrata uprawnień do kierowania. Sąd w przypadku stwierdzenia kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości wymierza również obligatoryjnie nawiązkę w wysokości 5 000 złotych.

(fot. KPP w Polkowicach, źródło KPP w Polkowicach)

Komentarze wyłączone