Czwartek, 23 maja 202423/05/2024

Poważny wypadek z udziałem dwóch pojazdów. Sprawca pijany i bez uprawnień [zdjęcia]

Do wypadku doszło w środę w miejscowości Zajączkowo na Pomorzu. Kierowca volkswagena zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się jadącym z przeciwka BMW. Jak się okazało kierujący volkswagenem był nietrzeźwy i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Wczoraj po godzinie 14.00 na drodze krajowej nr 91 w miejscowości Zajączkowo doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych marki Volkswagen i BMW. Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że 53-letni mieszkaniec Gdańska jadąc volkswagenem polo, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z jadącym z przeciwka BMW.

Siła zdarzenia była tak duża ze oba pojazdy wypadły z drogi. 40-letni pasażer volkswagena z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Jak się okazało kierujący volkswagenem był pijany. Mężczyzna miał ponad promil alkoholu w organizmie. Ponadto 53-latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Za spowodowanie wypadku drogowego w stanie nietrzeźwym grozi mu kara do 4,5 roku więzienia. Sprawca odpowie także za kierowanie pojazdem mechanicznym bez wymaganych uprawnień.

(fot. Policja Pomorska)

Komentarze wyłączone