Poniedziałek, 25 września 202325/09/2023

Przywiązał psa stalową linką do drzewa, skazując na powolną śmierć. Policja szuka sprawcy [zdjęcia]

Policjanci poszukują osoby, która przywiązała psa do drzewa i zostawiła w lesie, skazując na powolną śmierć. Zwierzę znalazł przypadkowy mężczyzna spacerujący w lesie w pobliżu wsi Podlesie Wysokie (Wielkopolska). Zwierzę było skrajnie wycieńczone.

Suczka rasy mieszanej, w typie owczarka niemieckiego była przywiązana do drzewa, krótką stalową linką, w taki sposób, że nie była w stanie się nawet położyć. Pies był skrajnie odwodniony i wychudzony. Z oka maił krwawy wypływ, a także początki udaru udaru cieplnego. Lekarz weterynarii oceniła, że około dwa miesiące temu suczka mogła się oszczenić.

Dzięki przypadkowemu mężczyźnie, który znalazł wycieńczone zwierzę, suczka została uratowana i trafiła pod opiekę Fundacji dla Zwierząt Bahati. Jak mówi rzecznik poznańskiej policji – „Znajdziemy tego, który to zrobił. Choćby nie wiem co!”.

Osoby, które wiedzą, kim mógł być właściciel psa, kto mógł mieć takiego psa u siebie, a pod koniec sierpnia zniknął, policja prosi o kontakt telefoniczny pod nr tel. 672681210

(fot. KPP w Wągrowcu)

Komentarze wyłączone