Wtorek, 25 czerwca 202425/06/2024

Zostawiły małe dzieci bez opieki i poszły na imprezę. 6-latka weszła na parapet i wołała „mamusiu wróć do domu”

Przerażający krzyk małego dziecka obudził mieszkańców bloku na jednym z osiedli w Kozienicach. Na parapecie okna na 2 piętrze stała mała dziewczynka, która płakała i wołała mamę. W domu była jeszcze dwójka innych dzieci. Jak się okazało dwie siostry wybrały się na nocną imprezę pozostawiając swoje dzieci bez opieki. Kobiety zostały zatrzymane, były pijane.

Do zdarzenia doszło dzisiejszej nocy w Kozienicach. Przerażający krzyk małego dziecka obudził mieszkańców sąsiedniego bloku. Gdy jeden z lokatorów wyszedł na balkon, zobaczył na parapecie na drugim piętrze, stojącą dziewczynkę, która płakała i wołała „mamusiu wróć do domu”. Świadek o zdarzeniu powiadomił policję.

Funkcjonariuszom udało się bezpiecznie sprowadzić dziewczynkę do mieszkania. W domu znajdowała się jeszcze dwójka małych dzieci w wieku 3 i 4 lat. Cała trójka była pozostawiona w środku nocy bez opieki. Dzieci płakały i krzyczały.

W tym samym czasie policjanci usłyszeli krzyki osób znajdujących się na pobliskim parkingu. Jak się po chwili okazało były to głosy rozbawionych dwóch sióstr w wieku 23 i 25 lat. Szybko okazało się, że są to matki pozostawionych w domu dzieci. Kobiety były kompletnie pijane i wracały z nocnej imprezy.

Wynik badania na zawartość alkoholu w organizmie 25-latki wykazał niemal 2 promile, natomiast 23-latki ponad 2 promile alkoholu. Na miejsce policjanci wezwali dwie karetki pogotowia. Decyzją lekarza dzieci zostały pozostawione na obserwacji w szpitalu.

Kobiety natomiast zostały zatrzymane i trafiły do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu siostry usłyszą zarzuty narażenia swoich dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Jest to przestępstwo zagrożone karą nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. info112.pl)

3 komentarze

  1. Poszły madki dorobić kolejne bombelki żeby mieć po 500 na każde a kto łajza i nie ma za co żyć w to niech chodzi do pracy.

  2. Oby nie odzyskały dzieci. Zapewne niedługo i tak będą kolejne „bombelki”. Co rok prorok i ojciec inny. Tak oto wyglądają typowe beneficjentki 500+. Brawo pis.

  3. No jak mnie wku***ja te komentarze o 500 +. Tak rez jestem benefucjentka tego programu. Mam 30 lat dwojke malutkich dzieci, 8 letni zwiazek i do tego macierzyński i co jestem tez typowa beneficjentka 500 +. Rząd oddaje w ten sposób nam nasze pieniądze A tym durniom jeszcze źle. Obyscie wy nie dostali żadnej pomocy jak bedziecie mieli dzieci skoro tak najezdzacie na program rodzina 500 +.