Czwartek, 23 maja 202423/05/2024

Pijany kierowca uderzył ratowniczkę medyczną i wybił szybę w karetce [zdjęcia]

W niedzielę około godziny 11.30 służby ratunkowe dostały zgłoszenie o wypadku pomiędzy Olszewnicą Nową a Krubinem. Samochód osobowy zjechał z drogi i dachował. Agresywny kierowca auta zaatakował ratowników chcących udzielić mu pomocy. Mężczyzna był pijany.

Według wstępnych ustaleń, kierujący samochodem osobowym matki Toyota wpadł w poślizg i dachował w przydrożnym rowie. Poszkodowany samodzielnie opuścił pojazd. Strażacy udzieli mu pierwszej pomocy medycznej i przekazali przybyłym na miejsce ratownikom.

W trakcie opatrywania ran w karetce, agresywny mężczyzna uderzył ratowniczkę medyczną, wybił szybę w karetce, a następnie uciekł. Po chwili strażacy zatrzymali agresora i przekazali policji. Kierowca prowadzony w kajdankach przez funkcjonariuszy obrażał strażaków i groził, że ich zabije.

Jak się okazało mężczyzna był pijany. Badanie wykazało u niego 2 promile alkoholu w organizmie.

 Zatrzymaliśmy mężczyznę w wieku 38 lat, w wydychanym powietrzu miał 2 promile alkoholu. Potwierdzam, że uszkodził karetkę oraz naruszył nietykalność cielesną ratownika. Dalsze czynności z udziałem mężczyzny zostaną przeprowadzone gdy wytrzeźwieje –  informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Legionowie.

(fot. OSP.pl)

Komentarze wyłączone