Sobota, 15 czerwca 202415/06/2024

Jechał fordem na trzech kołach i feldze. 77-latek swoje zachowanie tłumaczył „swojskim winem” [foto]

Policjanci zatrzymali wczoraj 77-letniego mieszkańca Ostrowca Świętokrzyskiego, który kierował samochodem wyposażonym jedynie w trzy kompletne koła i jedną felgę. Jak się okazało, senior miał w organizmie ponad promil alkoholu. Swoje zachowanie tłumaczył „swojskim winem”.

Wczoraj około godziny 22.40 policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że kierujący samochodem osobowym marki Ford, porusza się pojazdem posiadającym jedynie trzy kompletne koła i jedną felgę. Ponadto wykonywał dość dynamiczne manewry, jednocześnie uszkadzając stojące na parkingu osiedlowym auta.

Po przybyciu we wskazane miejsce mundurowi zauważyli opisywany samochód i zatrzymali jego kierowcę. Jak się okazało, 77-letni mieszkaniec Ostrowca Świętokrzyskiego miał ponad promil alkoholu w organizmie, a jego pojazd miał tylko trzy kompletne koła i jedną felgę, dodatkowo poruszał się bez wymaganego oświetlenia.

Mężczyzna w rozmowie z policjantami tłumaczył swoje zachowanie „swojskim winem”. Wkrótce 77-latek usłyszy zarzut prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz kilkuletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

(fot. Policja Świętokrzyska)

Komentarze wyłączone