Niedziela, 16 czerwca 202416/06/2024

Jechali busem do pracy. Jedna osoba nie żyje, 8 jest rannych [zdjęcia]

Tragiczny wypadek miał miejsce we wtorek nad ranem na ulicy Żeromskiego w Otwocku. Ekipa pracowników budowlanych, jechała busem do pracy przy przebudowie drogi krajowej nr 17, w pewnym momencie kierujący pojazdem stracił panowanie nad samochodem i zjechał do rowu. W wyniku zdarzenia jedna osoba poniosła śmierć na miejscu, a osiem zostało rannych.

Jak ustalili policjanci, kierujący busem marki Volkswagen, którym podróżowali pracownicy budowlani, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał do przydrożnego rowu i dachując uderzył w drzewa oraz betonowy przepust.

Oprócz 43-letniego kierowcy, w samochodzie znajdowało się 8 pasażerów. 37-letni mieszkaniec powiatu nowosądeckiego, który podczas zdarzenia wypadł z auta, zginął na miejscu. Pozostali uczestnicy wypadku z obrażeniami zostali przewiezieni do szpitali.

Na miejscu pracowali policyjni dochodzeniowcy z technikiem kryminalistyki i prokurator. W zabezpieczeniu miejsca pomagali strażacy i policjanci drogówki. Policjanci zbadali na miejscu kierowcę, był trzeźwy. Jak wstępnie ustalono, mógł przysnąć za kierownicą.

(fot. Komenda Stołeczna Policji)

Komentarze wyłączone