Czwartek, 23 maja 202423/05/2024

W jednej ręce sok, w drugiej butelka z alkoholem. Pijany dziadek miał pod opieką 3-letniego wnuka

Nietrzeźwy dziadek, który miał pod opieką 3-letniego wnuka, został zatrzymany przez policjanta Zespołu ds. Nieletnich i Patologii oświęcimskiej komendy. Jak się okazało, 53-latek miał w organizmie ponad 2,2 promila alkoholu. Grozi mu 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 6 września w Oświęcimiu. Około godziny 18.00 policjant, który spacerował ze swoim dzieckiem w rejonie placu zabaw zauważył, że mężczyzna w niebezpieczny sposób huśta kilkuletnie dziecko, po czym siada na ławce nie zważając na fakt, że malec może wypaść z siedziska huśtawki.

Kiedy policjant podszedł bliżej, aby zwrócić uwagę opiekunowi zauważył, że ten jest nietrzeźwy. W jednej ręce mężczyzna trzymał sok marchewkowy, a w drugiej butelkę alkoholu. Funkcjonariusz natychmiast powiadomił dyżurnego komendy policji, a sam przejął opiekę nad 3-latkiem.

Po chwili na miejscu zjawił się patrol, który zatrzymał 53-letniego mieszkańca Oświęcimia. Jak się okazało był on dziadkiem trzylatka. Dziecko zostało oddane pod opiekę rodziny, natomiast nietrzeźwy trafił do oświęcimskiej komendy policji.

Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 2,2 promila alkoholu. Wobec 54-latka zostało wszczęte postępowanie w związku z podejrzeniem narażenia małoletniego dziecka na niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia za które grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. pixabay.com)

Komentarze wyłączone