Środa, 17 lipca 202417/07/2024

21-latek strzelał z wiatrówki do przechodniów. Chcąc uniknąć kary schował broń w łóżku [foto]

Kara 3 lat pozbawienia wolności grozi 21-letniemu mieszkańcowi Morąga, który strzelał z wiatrówki w kierunku przechodniów. Na szczęście nikt nie został ranny. 21-latek został zatrzymany i usłyszał zarzut.

W minioną środę około godz. 17:00 policjanci otrzymali zgłoszenie o młodych osobach, które strzelają w kierunku przechodniów. Jak wstępnie ustalili policjanci, kilku młodych mężczyzn siedziało na ławce, a jeden z nich miał strzelać prawdopodobnie z wiatrówki w kierunku przechodniów. Policjanci dotarli do mieszkania podejrzanego, w którym znaleźli wiatrówkę. 21-latek chcąc uniknąć odpowiedzialności schował broń w łóżku.

Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Usłyszał już zarzut narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu innych ludzi. Przyznał się do zarzucanego mu czynu, ale nie potrafił racjonalnie wytłumaczyć dlaczego to zrobił. Młody mężczyzna był już wcześniej karany za kradzież i kradzież z włamaniem. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara 3 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Warmińsko-Mazurska)

Komentarze wyłączone