Piątek, 27 maja 202227/05/2022

Pod mężczyzną załamał się lód. Poszkodowany w stanie hipotermii trafił do szpitala ZDJĘCIA

Na zbiorniku wodnym w miejscowości Koninko koło Poznania pod mężczyzną załamał się lód. Na ratunek poszkodowanemu ruszyli strażacy. Mężczyznę w stanie hipotermii przetransportowano do szpitala.

Dzisiaj, przed godziną 11:00 do poznańskiego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o mężczyźnie pod którym załam się lód. Do zdarzenia doszło na niestrzeżonym akwenie w miejscowości Koninko koło Poznania.

Dyżurny poznańskich strażaków natychmiast wysłał najbliższe jednostki OSP oraz PSP ze Specjalistyczną Grupą Ratownictwa Wodno-Nurkowego na czele. Łącznie 9 zastępów.

Kiedy najbliższe jednostki pojawiły się na miejscu zdarzenia, zastały mężczyznę skrajnie wychłodzonego utrzymującego się na tafli lodu w odległości ok. 20 metrów od linii brzegowej.

– Ratownicy, ubrani w specjalne skafandry do pracy w wodzie oraz wyposażeni w deskę lodową, natychmiast przystąpili do ratowania poszkodowanego. Na całe szczęście mężczyznę szybko udało się wyciągnąć z wody, zdjąć z niego mokre ubrania i ogrzać za pomocą specjalnych kocy termicznych i ogrzewaczy – przekazał Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Poznaniu bryg. Grzegorz Banaszak.

Mężczyzna w stanie hipotermii (temperatura ciała wynosiła poniżej 30 stopni Celsjusza) został natychmiast przekazany przybyłemu na miejsce zdarzenia zespołowi ratownictwa medycznego, które zabrało poszkodowanego do szpitala.

(fot. PSP w Poznaniu)

Komentarze wyłączone