Niedziela, 14 kwietnia 202414/04/2024

Trzy małe kocięta rozdeptał, a ich matce zadał trzy ciosy nożem

39-letni mieszkaniec Bełchatowa został zatrzymany ze bestialskie zabicie kotów. Mężczyzna rozdeptał trzy małe kocięta, a ich matce zadał trzy ciosy nożem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo odpowie za znieważenie policjantów i kierowanie wobec nich gróźb karalnych.

Do zdarzenia doszło 15 września przy ulicy Lipowej w Bełchatowie. O godzinie 9.25 oficer dyżurny policji otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który kotu zadaje ciosy nożem. Policjanci na miejscu zdarzenia zastali zgłaszającego, który poinformował ich, że jego znajomy, w jego domu rozdeptał trzy małe kotki, a kociej matce zadał trzy ciosy nożem.

Ranna kotka broniąc się ugryzła oprawcę w dłoń i zdołała uciec. Sprawca krzycząc, że ją zabije uciekł z miejsca zdarzenia. Właściciel domu wskazał mundurowym miejsce gdzie leżały ciała martwych kotów.

Chwilę po zdarzeniu mundurowi zatrzymali oprawcę zwierząt. 39-latek był nietrzeźwy. W trakcie interwencji znieważył funkcjonariuszy policji oraz groził mundurowym pozbawieniem życia. Usłyszał już zarzuty. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za zabicie zwierzęcia jeśli sprawca działa ze szczególnym okrucieństwem grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. info112.pl)

Komentarze wyłączone