Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024

Policjant prowadził plantację marihuany w miejscu zamieszkania. Dwie osoby zatrzymane

Policjant z Jastrzębia-Zdroju, który prowadził plantację marihuany w miejscu swojego zamieszkania, został zatrzymany pod zarzutem posiadania i wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków. Znaleziono u niego ponad 100 sadzonek konopi indyjskich i 1,5 kg gotowego suszu.

14 września funkcjonariusze komendy policji uzyskali informację, że inny funkcjonariusz tej jednostki może w swoim miejscu zamieszkania uprawiać konopie indyjskie. Przybyli na miejsce policjanci potwierdzili zgłoszenie i zatrzymali podejrzanego. Na miejscu ujawniono plantację i półtora kilograma marihuany, a także kilkaset sztuk amunicji do broni palnej, na którą zatrzymany nie posiadał pozwolenia.

Mężczyzna usłyszał zarzuty i został aresztowany. Podejrzany przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Plantację marihuany prowadził od połowy 2017 r. Prokuratura będzie ustalać, ile w tym czasie wyprodukował narkotyków i gdzie trafiały środki odurzające.

Z policjantem współpracował także jego brat, który również służył w policji, ale został z niej wydalony. Znaleziono u niego niewielkie ilości marihuany. On także został zatrzymany.

Zatrzymany funkcjonariusz był w służbie od 16 lat. Pracował w wydziale prewencji. Trwa postępowanie zmierzające do wydalenia go ze służby – podała w środę prokuratura i zespół prasowy śląskiej policji.

(fot. pixabay.com)
Jeden komentarz

  1. Dogadają się 😀