Czwartek, 23 maja 202423/05/2024

Dzieci płakały i wołały o pomoc, w tle było słychać dźwięk tłuczonego szkła

Płacz małego dziecka i dźwięk tłuczonego szkła oraz wołanie o pomoc ,,Mamo, mamo… ‘’ to powody interwencji, jaką podjęli natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia wrocławscy policjanci.

Do zdarzenia doszło w jednym z mieszkań na terenie wrocławskiej dzielnicy Śródmieście. Tuż przed godziną 19.30 policjanci zostali poinformowani o tym, że w lokalu u sąsiadów była awantura i prawdopodobnie znajdują się tam pijani rodzice oraz potrzebujące pomocy małe dzieci.

Po przybyciu na miejsce okazało się, że nikt nie otwiera drzwi do mieszkania. Z uwagi na zagrożenie życia i zdrowia dzieci, funkcjonariusze podjęli decyzję o wejściu do środka przez okno. W środku policjanci zastali 3 małe dziewczynki w wieku 4 miesiące, 3 i 6 lat oraz ich ojca, który miał 2 promile alkoholu w organizmie.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a dzieci pod opiekę specjalistów z placówki opiekuńczo wychowawczej. Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy. Sprawdzają m.in. czy takie sytuacje mogły mieć miejsce wcześniej.

Jeśli okaże się, że ojciec swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem mógł narazić dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. pixabay.com)

Komentarze wyłączone