Czwartek, 23 maja 202423/05/2024

Ostrzelał autobus z broni gazowej. 20-latek usłyszał zarzuty [zdjęcia]

Policjanci z Tarnowa ustalili czterech mężczyzn związanych z niedzielnym, bulwersującym incydentem w Woli Rzędzińskiej. 20-letni mężczyzna ostrzelał miejski autobus. Sprawca usłyszał zarzuty.

W minioną niedzielę czterech młodych mężczyzn w wieku od 18 do 20 lat postanowiło postrzelać z krótkiej broni gazowej do niezamieszkałych domów. Po chwili, jeden z nich – 20-letni mieszkaniec miejscowości skierował broń w stronę przejeżdżającego autobusu komunikacji miejskiej, linii 210 i oddał strzały, uszkadzając w pojeździe jedną z szyb, która zmatowiła się, ale nie wypadła.

Po pewnym czasie, kiedy autobus powracał z trasy, młody mężczyzna ponownie wycelował w pojazd i strzelił, tym razem rozbijając szybę w drzwiach.

Policjanci szybko zidentyfikowali i zatrzymali nieodpowiedzialnych, młodych ludzi. 20-latkowi przedstawiono zarzut uszkodzenia w scanii szyb, wartych blisko 6 tysięcy złotych oraz narażenia podróżujących w autobusie osób na niebezpieczeństwo, za które grozi mężczyźnie do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Małopolska)

Komentarze wyłączone