Piątek, 27 stycznia 202327/01/2023

27-latek staranował przystanek. Jazdę pod wpływem alkoholu transmitował w sieci (zdjęcia)

Policjanci zatrzymali 27- letniego kierowcę chryslera, który staranował przystanek komunikacji miejskiej w Konstancinie- Jeziornie. Okazało się, że mężczyzna był pod wpływem alkoholu, a przebieg zdarzenia transmitował w Internecie.

Policjanci z komisariatu w Konstancinie-Jeziornie zostali wezwani na ulicę Mirkowską, gdzie miało dojść do zniszczenia przystanku komunikacji miejskiej. Sprawcą okazał się 27- letni kierowca chryslera, który jadąc najprawdopodobniej z ogromną prędkością nie zapanował nad pojazdem i wjechał w przystanek.

Przeprowadzone przez mundurowych badanie wykazało, że prowadził on pojazd w stanie nietrzeźwości. Miał ponad pół promila alkoholu w organizmie. Ponadto szybko ustalono, że swoją jazdę ulicami miasta, jak i wjazd w przystanek transmitował online w Internecie.

Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. Pobrana została krew na sprawdzenie, czy pojazd prowadził pod działaniem środków odurzających. Policjanci z Konstancina-Jeziorny w policyjnym systemie informatycznym ustalili również, że 27-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

W tym zdarzeniu na szczęście niewielkich obrażeń doznała 76- letnia kobieta oczekująca na autobus.

Po wytrzeźwieniu zostaną mu przedstawione zarzuty karne, nie tylko za prowadzanie pod wpływem alkoholu i bez uprawnień, ale również za sprowadzenie realnego zagrożenia w ruchu drogowym i zniszczenie mienia.

(fot. KPP w Piasecznie, źródło KPP w Piasecznie)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone