Czwartek, 23 maja 202423/05/2024

Pobierał emeryturę za zmarłą matkę. Na terenie posesji ujawniono ludzkie szczątki [zdjęcia]

Policjanci zatrzymali 57-letniego mieszkańca Łodzi, który jest podejrzany między innymi o to, że wyłudzał emeryturę swojej nieżyjącej matki. W tym czasie mógł pobrać nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. 57-latek został aresztowany na okres 3 miesięcy.

Kilka dni temu do łódzkich policjantów zaczęły docierać informacje o trudnościach z ustaleniem miejsca pobytu 88-letniej kobiety, która w ostatnich latach przebywała na terenie gminy Chocianów w powiecie polkowickim. Do sprawy zatrzymano 57-letniego syna zaginionej kobiety. Policjanci zaczęli podejrzewać, że kobieta nie żyje, a jej syn od lat pobiera za nią emeryturę.

Jak się okazało w trakcie przeszukiwania posesji, na terenie działki funkcjonariusze znaleźli zakopane ludzkie szczątki. Decyzją Prokuratora Prokuratury Rejonowej w Lubinie zostały one zabezpieczone i przekazane do ekspertyzy.

57-latek w związku z podejrzeniem wyłudzenia emerytury zmarłej osoby usłyszał zarzut oszustwa. Kwota pobranych przez niego środków może wynieść nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Podejrzany decyzją Sądu Rejonowego w Lubinie został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Polkowicka)

Komentarze wyłączone