Czwartek, 23 maja 202423/05/2024

Suzuki zmiażdżone przez ciężarówkę. Jedna osoba nie żyje [zdjęcia]

49-letni mężczyzna zginął w wypadku, do którego doszło dzisiaj rano na drodze krajowej nr 78, pomiędzy Kromołowem i Żerkowicami. Samochód, którym podróżował uderzył w nadjeżdżającą z naprzeciwka ciężarówkę. Niestety kierującego suzuki nie dało się uratować.

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło dzisiaj około godz 6.40 na drodze krajowej nr 78. Policjanci wstępnie ustalili, że 49-letni kierujący samochodem osobowym marki Suzuki, zjechał na przeciwległy pas ruchu i wpadł pod nadjeżdżającą z przeciwka ciężarówkę marki Renault.

W wyniku zderzenia pojazd ciężarowy, wypełniony stalowym ładunkiem zjechał na lewe pobocze i uderzył w drzewo. Kierowcy obu pojazdów z obrażeniami zostali przetransportowani do szpitala. Niestety, lekarzom nie udało się uratować życia 49-letniego mieszkańca gminy Pilica kierującego autem osobowym.

Odcinek drogi wojewódzkiej pomiędzy Kromołowem i Żerkowicami przez kilka godzin był całkowicie zablokowany. Przeprowadzone badanie wykazało, że 43-letni kierowca ciężarówki był trzeźwy. Teraz śledczy ustalają dokładne okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia.

(fot. KPP Zawiercie)

Komentarze wyłączone