Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024

Ugodził nożem przypadkową osobę. 24-latek usłyszał zarzuty [zdjęcia]

Policjanci zatrzymali 24-latka, który na klatce schodowej jednej z kamienic w Pabianicach bez powodu ugodził nożem przypadkową osobę. Ofiara z raną kłutą pleców trafiła do szpitala. Sprawcy grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 21 września przy ul. Armii Krajowej w Pabianicach. Od godzin porannych w jednym z mieszkań trwała libacja alkoholowa, podczas której pomiędzy uczestnikami doszło do awantury. Pijany 24-letni uczestnik biesiady był wulgarny, agresywny, szarpał się z kompanami od kieliszka i groził sąsiadce.

W pewnym momencie chwycił nóż z kilkunastocentymetrowym ostrzem i wybiegł na korytarz. Tam bez powodu zaatakował od tyłu wchodzącego po schodach mężczyznę, który akurat przyszedł w odwiedziny do mieszkającej w tej kamienicy siostry. Napastnik ugodził go nożem w plecy, powodując ranę kłutą pod prawą łopatką. Ofiara trafiła do szpitala.

Zatrzymany przez policjantów 24-latek trafił do policyjnego aresztu. Badanie alkomatem wykazało, że miał 1,5 alkoholu w organizmie. Pozostali uczestnicy libacji mieli od 0,5 do prawie 2 promili. Podczas oględzin mieszkania policjanci ujawnili należące do zatrzymanego narkotyki.

24-latek odpowie za posiadanie narkotyków, kierowanie gróźb karalnych oraz uszkodzenie ciała i narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia ugodzonego nożem 38-latka. Wobec podejrzanego sąd zastosował areszt tymczasowy. Najbliższe trzy miesiące spędzi za kratami Aresztu Śledczego.

(fot. Policja Łódzka)

Komentarze wyłączone