Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024

Zamiast pieczarek rosły konopie. Towar był wart 6 mln złotych [zdjęcia, wideo]

Policjanci z CBŚP zlikwidowali plantację konopi indyjskich, zabezpieczając przy tym 1280 krzaków. Z takiej ilości można by uzyskać co najmniej 384 kg gotowego narkotyku wartego w hurcie ponad 6 mln zł. Dodatkowo policjanci zabezpieczyli także 30 kg marihuany, paralizator i broń.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji z Zarządu we Wrocławiu ustalili, że na terenie powiatu bolesławieckiego znajduje się plantacja konopi. Wszystko wskazywało na to, że w pomieszczeniach, gdzie powinna znajdować się uprawa pieczarek – mieści się nielegalna plantacja.

W jednym z pomieszczeń hali funkcjonariusze odkryli rosnące krzewy. Łącznie 1280 sztuk krzaków konopi indyjskich, z których można by uzyskać około 384 kg. gotowego narkotyku wartego ponad 6 mln złotych. W pomieszczeniach biurowych funkcjonariusze odkryli worki foliowe, a w nich 30 kg gotowej już marihuany, wartej 480 tys. zł.

Do sprawy zatrzymano 39-letniego Krzysztofa O. Podczas przeszukania kolejnego lokalu policjanci znaleźli i zabezpieczyli paralizator i broń, na którą zatrzymany nie miał pozwolenia.

Krzysztofowi O. Przedstawiono zarzuty dotyczące uprawy i wprowadzania do obrotu znacznych ilości substancji odurzających oraz posiadania broni. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany.

(fot. Policja Dolnośląska)

Komentarze wyłączone