Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024

Autobus z dziećmi wpadł do rowu. W akcji śmigłowiec LPR [zdjęcia]

Do wypadku doszło dzisiaj rano niedaleko miejscowości Woplawki koło Kętrzyna w woj. warmińsko-mazurskim. Autobus przewożący 31 pasażerów, w tym dzieci, wpadł do rowu. 18 osób zostało rannych.

Policjanci wstępnie ustalili, że kierująca osobowym audi, jadąc w kierunku Kętrzyna od Srokowa, na prostym odcinku drogi nie upewniła się co do możliwości bezpiecznego wykonania manewru wyprzedzania ciągnika rolniczego i uderzyła bokiem swojego pojazdu w bok autobusu, powodując jego wjechanie do rowu i wywrócenie na bok. Chwilę wcześniej autobus rejsowy jako pierwszy podjął manewr wyprzedzania, zarówno osobówki jak i ciągnika rolniczego.

W autobusie łącznie z kierowcą znajdowało się 31 osób. Według wstępnych ustaleń 18 zostało rannych (z czego 4 to osoby dorosłe). Na miejscu pod nadzorem Prokuratora Rejonowego z Kętrzyna pracowali policjanci, funkcjonariusze straży pożarnej, służb medycznych oraz Inspekcji Transportu Drogowego. W miejscu zdarzenia lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Droga w miejscu zdarzenia została zablokowana, policjanci zorganizowali objazdy.

(fot. KWP w Olsztynie)

Komentarze wyłączone