Niedziela, 14 kwietnia 202414/04/2024

Dwie akcje GOPR w górach. Jedna osoba nie żyje [foto]

Wczoraj wieczorem ratownicy podhalańskiego GOPR prowadzili dwie akcje ratunkowe w górach. Niestety finał jednej z nich był tragiczny.

W miejscowości Jaworki (nieopodal Szczawnicy) w Pieninach do palącego się ogniska wpadł, prawdopodobnie na skutek ataku padaczki, miejscowy baca wypasający w okolicy owce.

Mężczyzna jest w bardzo ciężkim stanie z rozległymi oparzeniami ciała. Poszkodowany został przetransportowany śmigłowcem do szpitala w Krakowie.

Z kolei w Pieninach Właściwych w okolicy szczytu Sokolica trwała akcja poszukiwawcza osoby, której plecak został znaleziony na szczycie. Niestety, ale w tym wypadku ratownicy nie wykluczali próby samobójczej.

Ratownicy Grupy Podhalańskiej GOPR sprawdzali żleby i zbocza spadające z Sokolicy w rejon doliny Dunajca. Po godzinie 21 ratownicy przekazali informację, że na zboczu Sokolicy w trudnodostępnym terenie odnaleziono zwłoki, które przy zastosowaniu technik linowych zostały przetransportowane przez ratowników w bezpieczne miejsce. Ratownikom pozostał smutny obowiązek zniesienia ich w doliny.

(fot. GOPR)

Komentarze wyłączone