Czwartek, 23 maja 202423/05/2024

Potrącenie na przejściu dla pieszych w Żaganiu [zdjęcia, wideo]

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło wczoraj po godz. 18 w Żaganiu. Na oznakowanym przejściu dla pieszych został potrącony mężczyzna.

Tuż po godzinie 18.00 na oznakowanym przejściu dla pieszych na ul. Kolejowej w Żaganiu doszło do potrącenia 35-letniego mężczyzny. Pieszy znajdował się już po drugiej stronie jezdni, kiedy z impetem wjechała w niego 67-letnia kobieta kierująca samochodem osobowym.

Na szczęście w tym zdarzeniu pieszy nie doznał groźnych obrażeń. Policjanci zatrzymali 67-latce prawo jazdy i skierowali wniosek o ukaranie do sądu. Całe zdarzenie zarejestrowała kamera monitoringu.

(fot. Policja Lubuska)

6 komentarzy

  1. Myślę, że sprawa będzie kontrowersyjna. Nie chcę bronić kierowcy bo ostrożna jazda i z rozwagą nie spowodowała by potrącenia. Ale tak faktycznie to potrącenie nie nastąpiło na przejściu a poza nim.

  2. GODNE POCHWAŁY ZACHOWANIE ŚWIADKA (STARSZEGO PANA Z TECZKĄ , KTÓRY PRZECHODZIŁ CHODNIKIEM) . JEGO CZAS REAKCJI I POMOC – BEZCENNA. STOI I SIĘ GAPI. TO NIE SERIAL W TV

  3. Na sto procent baba kierowała.

  4. Gdyby ten człowiek rozgladal sie na przejściu dla pieszch csly czas uniknął by uderzenia i wiele innych osób. Wchodząc na przejście dla pieszych zawsze rozgladam się na boki żeby móc w razie co zareagować i wzzytskim polecam tak robić

  5. Czyli,jeżeli przez przejście przechodzi dużo ludzi i połowa jest poza pasami, to można w nich wjechać? Wina kierowcy bezwzględna. Zebrane prawko dożywotnio bo Pani ewidentnie miała problem że wzrokiem i refleksem.

  6. Tak czy inaczej nastąpiło potrącenie i słono odpowie kierowca za brak zatrzymania się przed przejściem oraz za potrącenie sąd się tym zajmie.