Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024

Audi roztrzaskało się na drzewie. Kierowca pijany i bez uprawnień [foto]

Kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności grozi 25-latkowi z gminy Lubomino, który pijany jechał osobowym audi. Mężczyzna z nieznanych przyczyn stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo. Trafił do szpitala. 25-latek nie miał uprawnień do kierowania.

Do wypadku doszło wczoraj ok. godz. 23 na trasie Wolnica-Różyn w gminie Lubomino. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 25-letni mieszkaniec gminy wyjeżdżając z łuku drogi z nieznanych przyczyn stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na prawy pas jezdni i uderzył w drzewo. Mężczyzna został zakleszczony w pojeździe. Strażacy przy pomocy sprzętu hydraulicznego uwalniali poszkodowane z rozbitego pojazdu. Ranny mężczyzna trafił do szpitala.

Jak się okazało 25-latek był pijany. Miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania pojazdami. Audi, którym kierował mężczyzna, nie posiadało ważnych badań technicznych pojazdu. 25-latek z ogólnymi obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala w Olsztynie. Mundurowi zabezpieczyli auto na policyjnym parkingu i zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu.

(fot. Policja Warmińsko-Mazurska)

Komentarze wyłączone