Czwartek, 18 kwietnia 202418/04/2024

Chciał przejechać policjantów ciągnikiem, a jednemu groził siekierą. 74-latek zatrzymany

Agresywny 74-latek został zatrzymany i trafił do aresztu po tym jak podczas interwencji groził policjantom, a jednego z nich usiłował uderzyć siekierą. Mężczyźnie grozi kara do 10 lat więzienia.

Policjanci dostali wezwanie na interwencję. Zgłaszająca twierdziła, że mężczyzna wycina drzewa z jej działki. Gdy funkcjonariusze podeszli do 74-latka aby wyjaśnić okoliczności zgłoszenia mężczyzna wsiadł do ciągnika i chciał przejechać policjantów. Tylko przytomność mundurowych, nie doprowadziła do tragedii.

Pomimo wyraźnych poleceń wydawanych przez policjantów, mężczyzna nie zamierzał wysiąść z kabiny ciągnika, a na dodatek sięgnął po siekierę i zamachnął się nią w stronę policjanta. Reakcja interweniujących była natychmiastowa. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu.

74-latek usłyszał zarzuty czynnej napaści na policjantów oraz wymuszania czynności urzędowych. Sąd zastosował wobec niego areszt tymczasowy na okres dwóch miesięcy. Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Mazowiecka)

Komentarze wyłączone