Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024

35-letni strażnik miejski podejrzany o zabójstwo ciężarnej żony [foto]

Policjanci zatrzymali 35-letniego bielszczanina podejrzanego o zabójstwo swojej ciężarnej żony. Mężczyzna usłyszał zarzut znęcania się oraz zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Śledczy wystąpili do sądu z wnioskiem o jego tymczasowe aresztowanie. Grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

W piątek po południu 35-letni mieszkaniec Bielska-Białej zgłosił na policję zaginięcie swojej ciężarnej żony. Natychmiast rozpoczęto poszukiwania kobiety, w które zaangażowani byli przyjaciele i rodzina zaginionej. W sobotę zwłoki kobiety zostały znalezione na terenie województwa śląskiego, odkryła je przypadkowa osoba. 33-latka była w szóstym miesiącu ciąży.

Śledczy pod nadzorem bielskiej prokuratury, prowadzili czynności dochodzeniowo-śledcze oraz operacyjne. Policjanci sprawdzali wszystkie możliwe wersje zaginięcia, weryfikowali informacje podawane przez męża oraz okoliczności sprawy. Dane, które zebrali, uzasadniały podejrzenie, że mąż miał swój udział w sprawie. Mężczyzna został zatrzymany. 

Rzecznik prasowy Prokuratur Okręgowej w Bielsku-Białej poinformowała, że
mężczyzna przyznał się do zabójstwa, ale nie do znęcania się nad kobietą.

Podejrzany o zbrodnię był od 2009 roku funkcjonariuszem straży miejskiej. W sobotę komendant straży, w związku z podejrzeniem pracownika o popełnienie przestępstwa, podjął decyzję o jego dyscyplinarnym zwolnieniu – mówi Krystian Kowalczyk, zastępca komendanta straży miejskiej w Bielsku-Białej.

(fot. Policja Śląska)

Komentarze wyłączone