Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024

14-miesięczna dziewczynka wypadła z okna. Dziecka nie udało się uratować

Lekarzom nie udało się uratować życia 14-miesięcznej dziewczynki, która pod koniec września wypadła z okna mieszkania w Koninie (wielkopolskie). Dziecko zmarło w szpitalu.

Do dramatycznych wydarzeń doszło 28 września w jednej z kamienic przy al. 1 Maja w Koninie. Z okna mieszkania znajdującego się na wysokości 3 piętra wypadła 14-miesięczna dziewczynka.

Lokalne media informowały, że chwilę przed tragedią rodzina wróciła ze spaceru i zakupów. W momencie, gdy rodzice zajęli się rozpakowywaniem toreb, dziewczynka wdrapała się na sofę stojącą przy otwartym oknie, weszła na parapet i wypadła z okna.

Dziewczynka w stanie krytycznym trafiła do szpitala. Stwierdzono u niej pęknięcie podstawy czaszki oraz stłuczenia wielonarządowe, między innymi jelit i serca. Niestety, mimo wysiłków lekarzy, dziecko w minioną sobotę zmarło. Decyzją prokuratora ciało zostało zabezpieczone celem przeprowadzenia sekcji zwłok.

W sprawie prowadzono postępowanie z art. 160 par. 2 kk, czyli narażenia dziecka przez opiekunów na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Czyn ten zagrożony jest karą od 3 miesięcy do lat 5 więzienia.

(fot. info112.pl)

Komentarze wyłączone