Czwartek, 06 października 202206/10/2022

„Dla żartu” oblał znajomego łatwopalną substancją i podpalił

Policjanci z Lęborka w woj. pomorskim zatrzymali 25-latka, który „dla żartu” polał 43-letniego mężczyznę łatwopalną substancją, a później wzniecił ogień. Poszkodowany mężczyzna z oparzeniami ciała trafił do szpitala.

W miniony piątek policjanci z Lęborka otrzymali zgłoszenie, że w jednym z domów na terenie powiatu jest poparzony mężczyzna, który wymaga pilnej pomocy medycznej. Z informacji wynikało również, że do tego zdarzenia mogła się przyczynić inna osoba.

Mundurowi po przybyciu na miejsce, zastali w mieszkaniu nietrzeźwego 43-letniego mężczyznę, który miał poparzoną głowę i twarz. Funkcjonariusze ustalili, że pokrzywdzony jest poszukiwany przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności.

Mężczyzna został przewieziony do szpitala, pokrzywdzony nie chciał przekazać informacji o sprawcy tego zajścia.

Policjanci szybko ustalili, kto może mieć z tym związek. Okazało się, że sprawcą jest 25-letni mieszkaniec gminy Nowa Wieś Lęborska. Mężczyzna miał pić alkohol z pokrzywdzonym po czym „dla żartu” polać go łatwopalną substancją i podpalić. Po ugaszeniu ognia, 43-latek poszedł do domu, skąd następnego dnia trafił do szpitala.

25-latek usłyszał już zarzuty spowodowania obrażeń  w postaci oparzeń. Grozi mu kara 5 lat pozbawienia wolności. Poszukiwanego 43-latka pilnują w szpitalu policjanci. Gdy jego stan zdrowia na to pozwoli, przewieziony zostanie do zakładu karnego, gdzie będzie odbywał zasądzoną karę pozbawienia wolności.

(fot. Policja, źródło Policja Pomorska)

Komentarze wyłączone