Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024

Dziecko było głodne, a pijana matka leżała w krzakach

Dzielnicowi z gminy Giżycko interweniowali w rodzinie, w której według uzyskanych przez nich informacji miało dojść do niewłaściwego sprawowania opieki nad dzieckiem. Nie spodziewali się jednak tego, co zastali na miejscu.

W poniedziałek 21 października mundurowi dostali informację, że nietrzeźwa matka może sprawować opiekę nad dzieckiem. Po przyjeździe na miejsce policjanci zastali przed budynkiem 8-letniego chłopczyka, który powiedział policjantom, że mamy nie ma w domu, a on nie ma co jeść i jest głodny.

Funkcjonariusze sprawdzili otoczenie budynku i kiedy weszli w głąb podwórka, zauważyli nietrzeźwą matkę, która… spała w krzakach. Tuż obok niej leżała reklamówka z piwem. Obudzili kobietę i wtedy okazało się, że ta już od pewnego czasu nadużywa alkoholu, co sprawiło, że nie do końca jest świadoma tego, co dzieje się wokół niej.

W mieszkaniu kobiety było brudno i panował bałagan. 8-letni chłopczyk spał w brudnej pościeli, wychowywał się w fatalnych warunkach, a w lodówce miał jedzenie, które nie nadawało się już do spożycia. Dziecko zostało przekazane innym członkom rodziny, którzy zobowiązali się zadbać o 8-latka.

Policjanci wraz z pracownikami opieki społecznej ustalają wszystkie okoliczności dotyczące sytuacji w tej rodzinie. Za nieodpowiednie sprawowanie opieki nad dzieckiem matce grozi ograniczenie lub utrata nad nim władzy rodzicielskiej.

(fot. pixabay.com)

Komentarze wyłączone