Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024

Są wstępne wyniki sekcji zwłok radnego, którego ciało wyłowiono z Wisły

Wstępne wyniki sekcji zwłok zgierskiego radnego Tomasz Jędrzejczaka, którego ciało wyłowiono w sobotę z Wisły. „Wskazują na utonięcie” – poinformował rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie Łukasz Łapczyński.

Łapczyński dodał jednak, że ostatecznie, co do przyczyny śmierci biegli wypowiedzą się w opinii końcowej, po uzyskaniu zleconych badań dodatkowych m.in. histopatologicznych oraz na obecność okrzemek.

Do tragicznego zdarzenia doszło w piątek wieczorem na warszawskim Powiślu. Mężczyzna razem z żoną wyszedł z koncertu na Torwarze. Rady poszedł na drugą stronę ulicy Czerniakowskiej, a jego żona wróciła do domu. Na drugi dzień, kobieta zgłosiła zaginięcie męża.

Ciało radnego odnaleziono tego samego dnia pod Mostem Łazienkowskim w Warszawie. Zauważył je pływający na Wiśle kajakarz, który powiadomił służby ratunkowe.

Śledczy zabezpieczyli nagranie z monitoringu, na którym widać przebieg zdarzenia. Nic nie wskazuje na udział osób trzecich.

Tomasz Jędrzejczak w Radzie Powiatu Zgierskiego zasiadał już czwartą kadencję. W latach 2006–2010 był członkiem Zarządu Powiatu Zgierskiego. W obecnej kadencji pełnił funkcję przewodniczącego Komisji Statutowo-Prawnej. Pochodził z Głowna, miał 52 lata.

(fot. policja)

Komentarze wyłączone