Niedziela, 14 kwietnia 202414/04/2024

54-latek podejrzany o brutalny gwałt na 3-letniej dziewczynce

54-latek z Pomorza usłyszał zarzut zgwałcenia 3-letniej dziewczynki. Podejrzany miał zwabić dziecko do swojego mieszkania i tam brutalnie zgwałcić. Mężczyzna nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień. Sprawę na policję zgłosiła matka dziecka.

Do zdarzenia miało dojść w poniedziałek 21.10.2019 r. w jednej z miejscowości na terenie gminy Stary Targ. Podejrzany najprawdopodobniej zwabił bawiącą się na podwórku dziewczynkę i zaprowadził do swojego mieszkania.

Widział to 8-letni brat dziewczynki, który zaalarmował matkę. Kobieta pobiegła do domu sąsiada i zabrała swoja córkę. Matka natychmiast zawiadomiła o całej sytuacji policję i pogotowie ratunkowe.

Na miejsce udali się funkcjonariusze, którzy zatrzymali podejrzanego. Mężczyzna w trakcie czynności był agresywny. Badanie alkomatem wykazało u niego blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Wczoraj podejrzany usłyszał zarzuty. 54-latek odpowie za brutalny gwałt oraz znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej policjantów. Mężczyźnie postawiono też zarzut zadania dziewczynce obrażeń.

Prokuratura sporządziła już wniosek o areszt tymczasowy dla zatrzymanego mieszkańca gminy Stary Targ. W czwartek sąd ma podjąć decyzję w tej sprawie.

(fot. pixabay.com)

Komentarze wyłączone