Czwartek, 18 kwietnia 202418/04/2024

9 osób rannych, w troje dzieci, po zderzeniu dwóch pojazdów. W akcji śmigłowiec LPR [zdjęcia]

Dziewięć osób zostało rannych, w tym troje dzieci, w wyniku zderzenia dwóch samochodów osobowych, do którego doszło w niedzielę w miejscowości Parzew w powiecie jarocińskim w Wielkopolsce.

Na skrzyżowaniu zderzyły się dwa samochody marki Ford i Skoda. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierujący skodą mieszkaniec powiatu grodziskiego wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z fordem, którym podróżowali mieszkańcy Gdyni i okolic.

Na skutek zderzenia jedna z poszkodowanych osób była zakleszczona w rozbitym pojeździe. Strażacy przy pomocy specjalistycznego sprzętu wydobyli poszkodowaną osobę i przekazali zespołowi ratownictwa medycznego. W wypadku ucierpiało dziewięć osób, w tym troje dzieci. Najmłodsze, czteromiesięczne przetransportowano do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Pozostali trafili do szpitala karetkami.

Do zdarzenia zadysponowano cztery zastępy straży pożarnej, pogotowie ratunkowe oraz śmigłowiec LPR. Trwa ustalanie okoliczności wypadku.

(fot. KPP w Jarocinie)

Komentarze wyłączone