Wtorek, 22 czerwca 202122/06/2021

Kolejny dzień z groźnymi burzami w kraju

W poniedziałek w wielu regionach kraju prognozowane są burze. Intensywnym zjawiskom konwekcyjnym będą towarzyszyły opady gradu i silny wiatr. Niewykluczone jest ryzyko powstania trąby powietrznej.

W poniedziałek zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu, we wschodniej połowie kraju burze, gdzieniegdzie z ulewami i gradem.

W czasie burz prognozowana wysokość opadów do 30 mm. Temperatura maksymalna w zachodniej połowie kraju od 14°C do 19°C, w centrum około 20°C, na krańcach wschodnich do 28°C, w dolinach sudeckich i lokalnie nad morzem 13°C.

Wiatr słaby i umiarkowany, w zachodniej połowie kraju północno-zachodni, we wschodniej z kierunków zmieniających się. W czasie burz porywy wiatru do 80 km/h.

Ostrzeżenia pogodowe dla województw

Województwo mazowieckie powiaty: białobrzeski, ciechanowski, garwoliński, grodziski, grójecki, kozienicki, legionowski, lipski, łosicki, makowski, miński, mławski, nowodworski, ostrołęcki, Ostrołęka, ostrowski, otwocki, piaseczyński, płoński, pruszkowski, przasnyski, przysuski, pułtuski, Radom, radomski, Siedlce, siedlecki, sochaczewski, sokołowski, szydłowiecki, Warszawa, warszawski zachodni, węgrowski, wołomiński, wyszkowski, zwoleński i żyrardowski. Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Miejscami możliwy grad.

Województwo lubelskie wszystkie powiaty. Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Miejscami możliwy grad.

Województwo warmińsko-mazurskie powiaty: ełcki, giżycki, gołdapski, kętrzyński, mrągowski, olecki, piski, szczycieński i węgorzewski. Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 15 mm do 25 mm, lokalnie do 30 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Miejscami możliwy grad.

Województwo podkarpackie wszystkie powiaty. Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 70 km/h. Miejscami możliwy grad.

(fot. info112.pl, źródło IMGW, RSO)

Komentarze wyłączone